X-computer s.r.o.

Karlovy Vary

Moskevská 1008/40

info@x-computer.cz

PO - PÁ

Tel./Fax:
Mobil:
Servis:
09,00 - 18,00 hod

+420 353 225 134
+420 775 312 777
+420 777 116 999

E-SHOP

zboží objednané přes e-shop můžete vyzvednout i osobně na prodejně v Karlových Varech..

v tomto případě
DOPRAVNÉ NEPLATÍTE

Vstup do e-shop ZDE

Akce

Akce se připravuje

Více « ZDE »

S kapesními směrovači si užijete Wi-Fi připojení i na cestách

 

 

Pryč jsou doby, kdy všechny potřeby připojení k internetu uspokojil přenosný počítač. Dnes k surfování využíváme také chytré telefony, tablety či elektronické čtečky knih. Přistupovat k internetu přitom chceme prostřednictvím všech výše jmenovaných elektronických společníků.

Nezapomeňte si přibalit cestovní směrovač

Doma všechna tato zařízení připojíte k internetu prostřednictvím domácí bezdrátové sítě, jenže jak docílit stejného výsledku také na cestách? Většina hotelů buď poskytuje pouze kabelové připojení pro jeden počítač, nebo účtuje poplatek za každé zařízení připojené k bezdrátové síti. Jak z toho ven? Snadno. S pomocí kapesního Wi-Fi směrovače si vybudujete vlastní bezdrátovou síť kdykoliv a kdekoliv.

 

U cestovního směrovače jsou důležité nejen parametry, ale také rozměry. Směrovač TL-WR710N Mini od společnosti TP-LINK je uživatelsky zajímavý v obou ohledech. Díky vestavěnému adaptéru jej můžete zapojit přímo do elektrické zásuvky a okamžitě začít používat. Zařízení podporuje celkem pět režimů, na cestách však využijete především režim bezdrátového směrovače.

 

Oceníte jej například na hotelu, který nabízí pouze kabelové připojení k internetu. Do směrovače připojíte ethernetový kabel a automaticky se vytvoří bezdrátová síť, která vám umožní připojit k internetu všechna vaše zařízení. Jednoduše a rychle si tímto způsobem vybudujete vlastní bezdrátovou síť.

 

Kromě toho je směrovač vybaven také USB portem (například pro sdílení dat či nabíjení chytrého telefonu) a druhým ethernetovým portem, kam můžete připojit třeba přenosný počítač.

3G modem s Wi-Fi do kapsy

Ne všude ale připojení k internetu najdete. Do takové situace se pak hodí nejlépe zástupce z  kategorie cestovních směrovačů s integrovaným 3G modulem. Do této produktové řady spadá například model TP-LINK M5350 v praktickém kapesním provedení ve tvaru oblázku.

 

Stačí do něj vložit SIM kartu s aktivovaným datovým tarifem a modem se již automaticky postará o vytvoření zabezpečené bezdrátové sítě. 3G připojení dovoluje sdílet až s 10 Wi-Fi zařízeními současně. Nemusíte jej přitom ani připojovat do elektrické zásuvky, protože disponuje vestavěnou baterií. Stav připojení navíc zobrazuje na dobře čitelném OLED displeji, takže máte úroveň signálu i stav baterie plně pod kontrolou. Snadno tak můžete surfovat i za jízdy v autobuse či jiném dopravním prostředku.

 

Rychlost připojení závisí na dostupné mobilní technologii v dané lokaci. Maximální rychlosti 21,6 Mbit/s (download) se dočkáte tam, kde je dostupná technologie HSPA+. V České republice se ale s touto technologií mimo města nesetkáte - rychlost připojení tak bude v praxi obvykle nižší. V zahraničí je ale pokrytí sítěmi třetí generace znatelně lepší.

 

Modem M5350 podporuje standard 802.11n, díky němuž může komunikace mezi připojenými zařízeními na bezdrátové síti probíhat rychlostí až 150 Mbit/s. I přes své minimální rozměry, které dovolují modem pohodlně uchopit do dlaně, překvapí M5350 svou výdrží na baterii, která se vyznačuje kapacitou 2000 mAh. Při aktivním surfování totiž dokáže pracovat 7 až 10 hodin, takže udrží krok s většinou současných tabletů i některých chytrých telefonů.

                          

TP-Link TL-WR710N Wireless 802.11n/150Mbps Nano AP Router/TV Adapter/ Repeater

cena   685,-Kč na aktuální cenu se prosím informujte

TP-Link M5350, 3G mobile WiFi Modem Router, SIM slot, OLED, 2000mAh, microSD

cena 2 125,- Kč na aktuální cenu se prosím informujte

 

 

Autorizovaný partner LYNX - Servisní středisko TOSHIBA Leading RedOnWhite Fujitsu Elite partner Logitech Silver Partner - Eset - Antivir NOD32 Gold ASUS Partner MSI IBM - Váš partner pro servery Servis notebooků, tiskáren, monitorů, PC a dalších zařízení www.servishardware.cz
akce/aktuality |  o nás |  služby |  reklamace |  web page |  kontakt |  e-shop

Úřad na ochranu osobních údajů. Registrace č.: 00036289